Strona główna

 

galeria  |   kontakt

 

Nasze Przychodnie
Podstawowa Opieka Zdrowotna
Poradnie Specjalistyczne
Nocna Opieka Medyczna
Programy Profilaktyczne
 
   

         
 
CHUK
Gruźlica
Meningokoki
Pneumokoki
Przeciwgrypowe
 
  Programy Profilaktyczne

 

W ramach programów profilaktycznych, realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Urząd Miasta Kielce w 2010 roku, osoby ubezpieczone mogą korzystać z bezpłatnych badań. Dzięki temu chorobę można wykryć chorobę już wtedy, gdy jeszcze nie daje żadnych odczuwalnych objawów. Można ją wówczas wyleczyć stosunkowo łatwo i szybko.

 

Bezpłatnie badania można wykonać w naszych przychodniach. Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić telefonicznie z wybraną placówką i ustalić dogodny termin wizyty.

 

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że programy adresowane są do określonych grup wiekowych. Jednak osoby, które nie mieszczą się w podanych grupach wiekowych, również mają prawo do bezpłatnych badań w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Muszą jednak skierowanie na takie badania uzyskać od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty.

 


Program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK)

 

W roku 2010 skierowany jest do osób urodzonych w latach 1975, 1970, 1965, 1960 i 1955, które w ciągu ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK oraz:

   1. u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia.
   2. są obciążone czynnikami ryzyka (płeć męska, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia gospodarki lipidowej, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się).

Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania, przez wszystkich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjent może skorzystać z tego programu wyłącznie u lekarza, do którego jest zadeklarowany.

 


Program profilaktyki gruźlicy

 

Adresowany jest do dorosłych, u których dotychczas nie rozpoznano gruźlicy, w szczególności:

   1. osób, które miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą lub,
   2. osób, u których stwierdza się przynajmniej jedną z następujących okoliczności usposabiających: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny.

Program realizują pielęgniarki Podstawowej Opieki Zdrowotnej wobec osób zadeklarowanych na ich listę. Programem mogą być objęci także pacjenci, którzy sami zgłoszą się do gabinetu pielęgniarki POZ.

 


Program profilaktyki zakażeń meningokokowych

 

Program zakłada zaszczepienie dzieci i młodzieży w wybranych grupach wiekowych, zamieszkałych w Kielcach, przeciw meningokokom typu C. Szczepione są dzieci z rocznika 2008, 2009, (w wieku 16-18 miesięcy) oraz z rocznika 1994.

 


Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych

W ramach programu szczepione są dzieci zamieszkałe w Kielcach w 3, 5 i po ukończeniu 12 m.ż.

 


Program szczepień przeciwko grypie

 

W ramach programu szczepione są osoby od 55 roku życia zamieszkałe w Kielcach.

 

 
       
       
       
           
         

Nasze Przychodnie | Podstawowa Opieka Zdrowotna | Poradnie Specjalistyczne | Nocna Opieka Medyczna | Programy Profilaktyczne

Copyright © 2003-2010 NZOZ Dalmed

webdesign - ZOZ SYSTEM